Ogłoszenie


Ciekawostki i plotki
Ostatnie zmiany - 09.07.2016. Więcej tutaj
- WAŻNE! Wakacyjna gorączka - promocje, startery dla początkujących, inne bonusy!
- Nowi bohaterowie niezależni: Yasashii Chisaki oraz Koi no Hana
- WAŻNE! Dodanie nowej drogi rozwoju postaci (Cechy). Więcej tutaj
- Stworzenie świata alternatywnego. Więcej tutaj

#1 2012-10-14 17:03:06

 Hao Asakura

http://i.imgur.com/fCayZ.jpg

6123458
Call me!
Skąd: Oaza Hao
Zarejestrowany: 2012-05-02
Posty: 785
Imię postaci: Hao Asakura

Gazetka!

Witamy w pierwszym numerze naszej zupełnie nowej tematycznej gazetki formowej!
Jest to pismo wydawane w świecie duchowym tylko dla ludzi posiadających Energię duchową. Traktować będzie o wszystkich ostatnich wydarzeniach świata, ploteczkach, faktach, reportażach, wywiadach z co sławniejszymi postaciami i figurami SS, Hueco Mundo oraz Ziemi. W tym numerze m.in:
-Newsy.
-Wywiad z Ayame Miyamoto.
-Konkurs
-Sprawozdanie  z ataku na Seireitei
-Zapowiedzi


Uwaga! Ten tygodnik nie jest redagowany przez fabularnego Hao i Patariko. Wypowiedzi w nim należą do bliżej nieokreślonej grupy dusz i nie będą przypisywane ani Hao, ani Patariko.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Newsy ostatniego tygodnia:



1.    Hao Asakura ewoluował z formy Adjuchasa do poziomu Vasto Lorde! Stało się to podczas jednego z jego spacerów kiedy został zaatakowany przez zorganizowaną grupę innych Adjuchasów. Po zażartej walce i zabici prawie jednej trzeciej napastników Adjuchas został schwytany i przewieziony w nieznane miejsce. Tam nawiązał z nim kontakt nieokreślony osobnik i złożył mu w ofierze jego trzydziestu  napastników. Hao przyjął prezent i wyewoluował.

2.    Ayame Miyamoto pokazała swoje Shi-kai. Dziewczyna opanowała technikę jeszcze podczas ataku na SS. Miecz wybladłem przypomina wstęgę na małym trzonku w ręku dziewczyny. Nic jednak nie wiadomo o jej mocach.

3.    Chinatsa Hikari nową przywódczynią klany Miyamoto i członkinią Ichibantai. Młoda dziewczyna okazała się potomkinią legendarnego samuraja i tym samym aktualnym zwierzchnikiem jego dziedzictwa.

4.    Yami no Shisha – Nowa organizacja. Fullbringer Patariko oraz Adjuchas Rafael stworzyli nową stronę konfliktu na świecie. Organizacja jak na razie jest pełna tajemnic i zrzesza Buntowników, Hollowów oraz Fullbringerów. Nie potwierdzona plotka głosi iż planuje się włączenie do szeregów grupy Vasto Lorde – Hao Asakurę.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Wywiad z Ayame Miyamoto!


[Ayame (A), Dziennikarz (D)]
D: KONNICHIWA!
JAKO REDAKTOR NAJNOWSZEJ GAZETKI FORUM MAM ZASZCZYT PRZEPROWADZIĆ Z TOBĄ WYWIAD! […] UDZIELISZ NAM ZATEM KILKU ODPOWIEDZI?

A: Ale o co chodzi?

D: To ja tu zadaję pytania pani Miyamoto... Mogę mówić Ayame?

A: Emmm... Ja... Jasne

D: Ok. Jesteś buntowniczką i oficerem Oddziału Ichibantai. Osiągnęłaś już dużo i więcej... Twój ulubiony smak soku?

A: Hmm... Jako takiego ulubionego smaku nie mam jednakże gdyby postawić przede mną sok arbuzowy, pomarańczowy czy jabłkowy, wybrałabym lemoniadę

D:Rozumiem. Bez czego ( lub kogo) nie wyobrażasz sobie życia?

A: […] Tak więc nie wyobrażam sobie życia bez osoby która akceptuje moje wady i zalety, jest ze mną przy moich wzlotach i upadkach, na kilkugodzinne wypłakiwanie w rękaw nie będzie narzekała i nie wścieknie się gdy obudzę (osobę!) telefonem o 2:54

D: Czyli nikt konkretny jak rozumiem... Ayame dlaczego zostałaś Shinigami a potem zdezerterowałaś, dołączając do buntowników?

A: Shinigami, ponieważ widziałam zabawę w dźganiu Pustych kataną po tyłkach, a Buntowniczką dlatego gdyż polityka Seiretei przestała do mnie przemawiać i wolałam pójść własną drogą... Ahhh... I ten dreszczyk emocji gdy goni Cię banda rozwrzeszczanych piesków Kanabo...

D: [..]Największa rozrywka na świecie?

A: Wkurwianie obcych ludzi... I walka z potężnym przeciwnikiem.

D: Ciekawe zainteresowanie... Gdyby Espada zaproponowała ci posadę wraz z wyżywieniem i wynagrodzeniem, ochroną to czy zgodziłabyś się wykonywać dla nich skrytobójstwa?

A: Gardzę skrytobójcami. Wolę by inni znali moje imię i wiedzieli, że jeśli nastąpią mi na odcisk to mogą żegnać się z życiem.

D: Czy jest coś czego nie potrafiłabyś wybaczyć nikomu?

A: Nie należę do pamiętliwych osób ale nie wybaczyłabym a nawet zabiła gdyby ktoś zaatakował bliską mi osobę bez powodu.

D: Gdyby dwie bliskie ci osoby ze sobą walczyły komu z nich byś pomogła?

A: Żadnej. Stanęłabym między nimi i nawet za cenę własnego życia próbowała je rozdzielić.

D: Gdybyś miała motto co by nim było?

A: "Jeśli jest źle, pamiętaj, że zawsze mogłoby być gorzej"

D: A wtedy Los odpowiada "challenge Accapted" . Co myślisz o pustych?

A: "Kiedy byłam mała i głupia..." Kiedyś żyłam w przeświadczeniu, że każdy Pusty to bezduszny potwór myślący tylko o tym jak się najeść. Jednak uświadomiłam sobie, że to też istoty czujące (bynajmniej Ci którzy nie próbowali wciągnąć mnie nosem na deser), po prostu różniące się od innych ras tylko wyglądem.

D: I sposobem życia jeśli wolno mi wtrącić. Plotka głosi że zostałaś porwana przez jednego z nich. Opowiesz nam o tym coś więcej?

A: Oh, gdyby nie fakt, że było to wbrew mojej woli to mogłoby być nawet zabawnie. Pusty okazał się niezwykle gościnny i uprzejmy. Świetnie się bawiłam czekając na zbawienie. Można nawet powiedzieć, że bardzo polubiłam mojego porywacza.

D: Czy utrzymujecie ze sobą stały kontakt? A jeśli tak to jakie są wasze stosunki?

A: Chyba ostatnio było między nami nieco spięć... Jednak zamierzam go niedługo odwiedzić.

D: Mamy więc nadzieję że się dogadacie. Ostatnie pytanie: Czy ustaliłaś sobie jakiś cel w swoim "Życiu po życiu"?

A: Tak, zamierzam być jedną z najsilniejszych Buntowniczek w Historii. Dojść do szczytu swoich możliwości i ustabilizować swoje życie prywatne.

D: Życzymy więc powodzenia w imieniu całej redakcji i serdecznie dziękujemy z poświęcenie nam swojego czasu.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Atak na Seireitei!

W ostatnim czasie siły buntowników wsparte przez Espadę i Quincy’ch przypuściło frontalny atak na Dwór Czystych Dusz. Powodem była skrytobójcza śmierć dowódczyni Buntu.
Wraz z nowym dowódcą Amayą Ochiyo, Hoffman Miyamoto przeforsował plan ataku na SS w opozycji do buntownika znanego z imienia Nero. Rebelianci po skontaktowaniu z Espadą i Quincy ustalili strategię walki która przewidywała zwabienie połowy sił SS na ziemię i dywersyjny atak w Seireitei. Plan nie powiódł się i siły Ichibantai  w pierwszej fali zostały odparte przez Kapitana VI Oddziału – Densei’a Noshi. Za drugim podejściem Hoffman Miyamoto wraz z oddziałem wtargnęli do Seireitei w celu zlikwidowania Kanabo –Kapitana Głównodowodzącego. Chcąc odzyskać skradzione w pierwszym ataku Zanpakuotou obrali za cel XII Oddział Gotei 13 – Dział Technologii i Rozwoju. Na miejscu zostali zaatakowani przez eksperymentalnego mutanta rasowego i zdrajcę Buntowników – Nero. Walka wywiązał się jedynie pomiędzy Hoffmanem i mutantami, Nero zaś zniknął nie ukazując sensu przeprowadzanych walk. Niedługo potem wydano rozkaz odwrotu i Ichibantai wróciło do świata ludzi zdając raport swemu dowódcy.
Wiadomo także o tym iż przy jednej z bram wymordowano cały oddział elitarnych zabójców. Z naszych informacji wynika iż dokonali tego dwaj puści – Rafael i Hao Asakura. Nie wiadomo natomiast nic więcej o ich dalszych poczynaniach.
Espada podczas walk wspierała Buntowników jednak niezbyt długo. Nieznany nikomu Mikashi Tanama pokonał czwartego Espadę zajmując jego miejsce. Straciwszy tak silnego sojusznika Espada i Hollowy wykonały taktyczny odwrót chcąc zminimalizować straty po stronie Hueco Mundo.
Quincy z wiadomych nam informacji zostali zatrzymani jeszcze zanim ruszyli do SS. Siły Bounto i Fullbringerów zjednoczyły się i wystąpiły przeciw buntownikom i zakonowi łuczników. Seireitei pozostało bierne na zamieszki na ziemi i skupiło się jedynie na swoim tajemniczym planie.
Z niepotwierdzonych informacji wiadomo iż buntowniczka Ayame Miyamoto została schwytana przez jednego z kapitanów na czas kilku godzin po czym wypuszczono ją pod warunkiem spotkania z jednym z nich po zakończeniu walk.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

KONKURS!!!


Nasza gazetka ogłasza konkurs dla wszystkich! Wystarczy wymyślić jakieś miły i chwytliwy temat o tematyce Bleacha dla naszego tygodnika. Jak to zrobić?
1. Rusz głową!
2. Wyślij propozycję na gady-gadu Hao.
3. Czekaj na wyniki.
Do wygrania jest możliwość wyboru postaci do wywiadu lub nawet samodzielne wykonani go! Czekamy na zgłoszenia i ciekawe pomysły.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zapowiedzi:


-Nowe newsy z duchowego życia forum.
-Dział „Pytania i Odpowiedzi” – jest coś czego nie zrozumiałeś w anime lub mandze? Zastanawia cię pewien fakt lub interesujesz się jakimiś szkopułami? Tutaj rozwiejesz swoje wątpliwości.
-I część pracy naukowej Hao Asakury: „Rzecz o Reiatsu” – pracy naukowej poświeconej energii duchowej i rządzących nią prawach. Wszystko co można wywnioskować na podstawie logiki z Mangi&Anime Bleach.
-Nowy wywiad. Któż to może być?
-Rozwiązanie konkursu i ogłoszenie zwycięzców.

Uwaga! Masz jakiś pomysł na temat do gazetki? Wiesz jak go zrealizować? A może chciałbyś też w niej uczestniczyć? Nie ma problemu! Skontaktuj się z nami a my z chęcią wysłuchamy twojej propozycji!

To tyle jeśli chodzi o pierwszy numer. Piszcie jeśli wam się podobało (a mamy szczerą nadzieję, że tak ). Na razie się żegnamy i widzimy w przyszłym tygodniu!

Offline

 

#2 2012-10-14 17:25:58

 Hoffman Miyamoto

http://i.imgur.com/g4UtLJM.png

36646198
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2012-04-25
Posty: 2396
Punkty: 33
Imię postaci: Hoffman Moritsu

Re: Gazetka!

Tak tylko wtrącę i od razu przepraszam za zaśmiecanie.
Bardzo dobry pomysł, i bardzo dobrze wykonany. Dobra robota Hao. Coś takiego na pewno się przyda i zwiększy aktywność na forum. Czekamy na kolejne wydanie gazetki oraz nowe pomysły tego typu.
Przy okazji dostajesz jeszcze nagrodę 500 doświadczenia, 10 punktów nauki i 10 złota za aktywną działalność na forum. Ponadto, za każdy kolejny numer będziesz otrzymywał tygodniową pensję w wysokości 5 złota.
Mam nadzieję, że nie będziesz mi miał za złe, jeśli przykleję ten wątek w tym dziale


Karta Postaci |  Zanpaktou | Klan | Historia |  Kartoteka



[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Offline

 

#3 2012-10-14 23:02:26

 Chinatsa Miyamoto

http://i.imgur.com/g4UtLJM.png

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2012-09-27
Posty: 702
Imię postaci: Chinatsa Hikari

Re: Gazetka!

Jakie to jest fajne , serio


"Jeśli mam wybierać między złem a złem, wolę nie wybierać wcale."

Karta postaci
Zanpaktou

Offline

 

#4 2012-10-15 17:07:45

 Nassanael

http://zapisz.net/images/726_da3d3021ec520.jpghttp://i.imgur.com/hl2Ru.jpg

21121123
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 866
Punkty: 24
Imię postaci: Nassanael

Re: Gazetka!

Świetne Hao!


W prozie wojny nie ma miejsca na piękno...
KP
Zan
Teka
[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Offline

 

#5 2012-10-21 12:35:18

 Hao Asakura

http://i.imgur.com/fCayZ.jpg

6123458
Call me!
Skąd: Oaza Hao
Zarejestrowany: 2012-05-02
Posty: 785
Imię postaci: Hao Asakura

Re: Gazetka!

Witamy w drugim numerze naszej gazetki formowej. Dziś zgodnie z obietnica wystartują nowe działy, pojawi się kolejny wywiad, usłyszymy nowe newsy i miło spędzimy czas na lekturze. Pierwszy numer został przyjęty bardzo ciepło i z wielkim entuzjazmem dlatego liczymy iż ten także spotka się z waszym uznaniem. A więc nie przedłużając tą przedmową jak Anime filerami, ZACZYNAMY!

A w tym numerze:
-Newsy z życia forum.
-Wywiad z Patariko.
-Pytania i Odpowiedzi
-Konkurs cz.2
-Okiem Patarkio...
-Zapowiedzi



____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Newsy tygodnia:

-Hao Asakura nie zatrzymuje się w zdobywaniu mocy. 17 X 2012r ten potężny Vasto Lorde stał się Arrancarem. Stało się w jego jaskini po wielu treningach i osiągnięciu limitu mocy jako Pusty. Jego moc wpłynęła także na duszka - Kurobinę. W jakim stopniu tego nie udało nam się dowiedzieć. Zapytany o kolejne cele odpowiedział tylko: „-Panuje krótki taniec ze starą przyjaciółką…”.
-Yami no Shisha rośnie w silę. Nowi członkowie wciąż napływają do nowej organizacji. Istnieją spekulacje na temat jej celów jednak o konkretach nic nie wiadomo. Nie udało nam się dotrzeć do członków grupy ani dowiedzieć się miejsca jej pobytu.
-Zaatakowani! Z niewiadomych powodów miłe popołudnie Hoffmana, Ayame, Chinatsy i Nassanaela zmieniło się w walkę z hordą pustych. Shinigami zaatakowani z zaskoczenia bronią się przed przeciwnikami jednakże dalszych informacji nie mamy (reporter został zjedzony i nawet nie poinformował nas o tym telefonicznie -.- ).
-Kopuła Las Noches stała się miejscem epickiej walki człowieka z „Bogiem”. Z niewyjaśnionych powodów 4 Espada – Mikashi Tanama został zaatakowany przez niebywałej siły przeciwnika. Arrancar nie miał możliwości sprzeciwiać się długo potędze wroga. Na szczęście po dłuższej walce przeciwnik zniknął co prawdopodobnie uratowało życie Mikashiemu.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Wywiad z Patariko!


[Patariko (P), Dziennikarz (D)]

D: Witam, dziś przeprowadzimy wywiad z fullbringerem oraz założycielem Yami no Shisha, Patariko. Witaj.

P: Witam, miło mi że chcieliście przeprowadzić wywiad akurat ze mną.

D: Cieszymy się, że zgodziłeś się na wywiad. A teraz, może pierwsze pytanie. Co takiego skrywasz pod swoją słynną kominiarką, czy ktoś już widział Twoją twarz?

P: Wolę narazie nie zdradzać co ukrywam, ci którzy powinni wiedzieć wiedzą, czyli członkowie organizacji, nazwisko też poznali.

D: Jakie jest twoje ulubione danie?

P: Myślę, że zupa chmielowa powinna się też liczyć.

D: A ulubiony napój?

P: Napój energetyczny firmy "Krupnik"

D: Widzę, że preferujesz napoje z kopnięciem. A teraz może trochę o organizacji. Co natchnęło Cię do założenia jej?

P: Sam nie wiem, po prostu denerwowało mnie dziecinne zachowanie Fullbringerów co do Buntowników i Espady, oni powinni się wspierać, Seireitei zaatakuje ich przy najbliższej okazji.

D: Jesteście wsparciem buntowników, tak?

P: Takie jest jedno z założeń organizacji. Niestety pewien buntownik tego nie rozumie.

D: Kto dokładnie i co chcesz z tym zrobić?

P: Hoffman Miyamoto. Jestem już umówiony na rozmowę z dowódcą buntowników, Amayą Ohiyo, wyda odpowiedni rozkaz i będziemy nietykalni.

D: Rozumiem, czyli to tylko przejściowe problemy. W każdym razie życzymy powodzenia w dalszym działaniu, dziękujemy za wywiad i do widzenia.

P: Ja również dziękuję, akurat spieszę się na ważne spotkanie, do widzenia.
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Okiem Patariko…



O rasach i postaciach…
Witam, oto kolejny artykuł prowadzony przez Patariko w naszej gazetce. W tym dziale porozmawiamy o rasach jak i postaciach z całego duchowego świata.
Na pierwszy ogień bierzemy gości w czarnych sukienkach zwanych kimono czyli shinigami.
Shinigami to dusze, które posiadają energię duchową i nie stały się pustymi. Z zasady niecierpią pustych gdyż nie akceptują ich stylu życia i siły. Tak naprawdę w głębi serca się ich boją, dlatego wybijają ich zanim ewoluują.
Grają nieczysto używając demonicznej magii czyli kidou. Zaklęcia te służą do ataku, krępacji przeciwnika oraz ucieczki. Większość jest tak słaba, że jedyne co może zrobić to zająć przeciwnika dając użytkownikowi czas na zwykłą ucieczkę.
Na dziś to tyle, a już w przyszłym tygodniu zapraszam na pogadankę o Quincych.


O mocach i przemianach...
Witam serdecznie w nowym dziale traktującym o wszystkich mocach i stopniach uwolnienia każdej rasy.
Na pierwszy ogień weźmiemy najprostszy stopień uwolnienia shinigami jakim jest shi-kai. O co w tym wszystkim chodzi? W skrócie dusza katany daje swojemu właścicielowi część mocy zwiększając poziom jego reiatsu. (Podobno o połowę ale kto by to liczył). Zanpakutou kiedy zostanie przekonany raczy użyczyć swoich, w jego mniemaniu, super silnych mocy. Jednak zazwyczaj nie przekraczają one przeciętnej siły ataków, sąbczęsto zbliżone do kidou i temu podobnych.
Teraz porozmawiajmy o wyglądzie tego stopnia uwolnienia, jest on zależny od właściciela oraz duszy zanpakutou. Może wyglądać jak katana, a nawet jak wstążka (Tak jak naszej koleżanki Ayame z poprzedniego numeru).
Na dziś to chyba wszystko. W następnym numerze porozmawiamy o silnym pocisku jakim jest Cero Pustych.

DZIĘKUJEMY!

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Konkurs.
W związku z tym iż nikt nie wysłał nam swoich propozycji na nazwę dla gazetki przedłużamy konkurs. Nagroda jest niezmienna i zasady też. Czekamy na wasze propozycje…

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pytania i Odpowiedzi



Masz jakieś pytanie lub czegoś nie rozumiesz? Czy pewne sprawy w mandze bądź Anime zastanowiły cię? Chciałbyś wyjaśnić jakąś sprawę lub dowiedzieć się więcej? To dział dla ciebie! Wystarczy że napiszesz poniżej swoje pytanie a my już w następnym numerze udzielimy na nie odpowiedzi! Pamiętaj nie ma głupich pytań a kto pyta nie błądzi. Nie spotkasz się z wyśmianiem ani z szyderstwem a każdą sprawę dokładnie sprawdzimy i rozpatrzymy znajdując dla ciebie zadawalającą odpowiedź! Piszcie!

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zapowiedzi:



-Nowe newsy z duchowego życia forum.
-Dział „Pytania i Odpowiedzi”
-Dział "Okiem Patariko..."
-I część pracy naukowej Hao Asakury: „Rzecz o Reiatsu” – Nie pojawiła się w tym tygodniu z powodu braku czasu na jej zredagowanie. Przepraszamy.
-Nowy wywiad. Któż to może być?
-Rozwiązanie konkursu i ogłoszenie zwycięzców.

Uwaga! Masz jakiś pomysł na temat do gazetki? Wiesz jak go zrealizować? A może chciałbyś też w niej uczestniczyć? Nie ma problemu! Skontaktuj się z nami a my z chęcią wysłuchamy twojej propozycji!

Ostatnio edytowany przez Hao Asakura (2012-10-28 14:54:39)

Offline

 

#6 2012-10-21 12:44:50

 Hoffman Miyamoto

http://i.imgur.com/g4UtLJM.png

36646198
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2012-04-25
Posty: 2396
Punkty: 33
Imię postaci: Hoffman Moritsu

Re: Gazetka!

Patariko jako współzałożycielowi gazetki również przyznaję pensję w wysokości 5 złota co tydzień, za każdy numer.


Karta Postaci |  Zanpaktou | Klan | Historia |  Kartoteka



[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Offline

 

#7 2012-10-28 15:33:45

 Hao Asakura

http://i.imgur.com/fCayZ.jpg

6123458
Call me!
Skąd: Oaza Hao
Zarejestrowany: 2012-05-02
Posty: 785
Imię postaci: Hao Asakura

Re: Gazetka!

A oto i trzeci numer naszej gazetki. Niestety w tym nie pojawi się wywiad za co bardzo przepraszamy. Niestety zakuwanie filozofii Platona w odniesieniu do Arystotelesa i Sokratesa, oraz udowodnienie wyższość tego drugiego nad pozostałymi na przykładzie dokonań Aleksandra Wielkiego skutecznie zeżarło mi czas. Postaramy się aby w przyszłym tygodniu wyszedł specjalny numer tygodnika z aż dwoma wywiadami i (w końcu) aż dwoma częściami Pracy Naukowej "Rzecz o Reiatsu". Miłej lektury!

A w tym numerze:
-Newsy z życia forum.
-Pytania i Odpowiedzi
-Konkurs cz.3
-Okiem Patarkio...
-Zapowiedzi



____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Newsy tygodnia:

-Uratowani. Hoffman i kilku buntowników zaatakowanych przez Hollowy wyszło cało z tej trudnej batalii. Podejrzewa się iż ktoś celowo użył wabika na pustych. Zastanawiające jest tylko kto mógł chcieć śmierci buntowników. Żadna z organizacji ani ras jak na razie nie przyznaje się do tego.

-Buntownicy zawarli sojusz z nową organizacją Yami no Shisha. Rozejm podpisano niedawno przez założyciela Patariko i przywódcę buntowników Amayę Ochiyo. Nieznane jak na razie są warunki sojuszu. Klan Miyamoto stanowczo neguje bratanie się z Organizacją złożoną z Pustych i Fullbringerów.

-Ostatnimi czasy doszło do spotkania Adjuchasa Rafaela i Aiko z Arrancarem Hao Asakurą. Z niepotwierdzonych informacji wynika iż spotkanie miało rożny przebiegło do miłej pogawędki po wzajemne groźby. Zakończyło się jednak dość szybko przez co nie doszło do rozlewu krwi.


________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Okiem Patariko…



O rasach i postaciach…
Witam ponownie, to kolejne wydaniegazetki, a tym samym kolejny trakt o rasach. Tak jak obiecywałem porozmawiamy o Quincych
Quincy to ludzie posiadający moc duchową przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Ich mocą jest wytwarzanie duchowego łuku. Łuk posiada własne statystyki, strzały wytwarzane są z reiatsu.
Quincyto mistrzowie kontroli reiatsu, walki na dystans oraz ucieczki. Walczą niehonorowo, a każdy czyn tłumaczą przez "Dumę Quincych". Cała ta duma to zwykłe wytłumaczenie wszystkich nieczystych zagrań i ucieczki.
Quincy niecierpią Shinigami oraz Pustych. Zabijając Pustych nie oczyszczają ich jak Shinigami lecz niszczą doszczętnie ich dusze. Nie są silnymi przeciwnikami i służą jako rozgrzewka do walki. Na dzis to tyle.


O mocach i przemianach...
Witam serdecznie w kolejnym wydaniu mojego subiektywnego opisu mocy. Dziś zajmiemy się Cero.
Cero to ogromny i silny promień reiatsu wystrzeliwany najczęściej przez menosu.
Cero to najgroźniejsza broń pustych, dzieli się na trzy rodzaje.
CERO - pierwszy poziom cero, używany przez menosy i wyżej.
GRAN REY CERO - używane przez Arrancarów, potrzebuje poświęcenia krwi, z powodu siły zostało zakazane na terenie Las Noches.
CERO OSCURAS - najsilniejsze cero, tylko espada w Ressurection może go użyć.
Cero jest bardzo niebezpieczne dla wszystkich ras.
Na dziś to tyle.

DZIĘKUJEMY!

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Konkurs.
W związku z tym iż tylko Enquil wysłał nam swoją propozycji na nazwę dla gazetki przedłużamy konkurs. Nagroda jest niezmienna i zasady też. Czekamy na wasze propozycje… BŁAGAMY WAS! POPISZCIE SIĘ KREATYWNOŚCIĄ BO MY JUŻ SIŁY IE MAMY DO MYŚLENIA!

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pytania i Odpowiedzi



Masz jakieś pytanie lub czegoś nie rozumiesz? Czy pewne sprawy w mandze bądź Anime zastanowiły cię? Chciałbyś wyjaśnić jakąś sprawę lub dowiedzieć się więcej? To dział dla ciebie! Wystarczy że napiszesz poniżej swoje pytanie a my już w następnym numerze udzielimy na nie odpowiedzi! Pamiętaj nie ma głupich pytań a kto pyta nie błądzi. Nie spotkasz się z wyśmianiem ani z szyderstwem a każdą sprawę dokładnie sprawdzimy i rozpatrzymy znajdując dla ciebie zadawalającą odpowiedź! Piszcie!

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zapowiedzi:



-Nowe newsy z duchowego życia forum.
-Dział „Pytania i Odpowiedzi”
-Dział "Okiem Patariko..."
-I część pracy naukowej Hao Asakury: „Rzecz o Reiatsu” – Nie pojawiła się w I tym tygodniu z powodu braku czasu na jej zredagowanie. Najmocniej Przepraszamy.
-Nowy wywiad. Któż to może być?
-Rozwiązanie konkursu i ogłoszenie zwycięzców.

Uwaga! Masz jakiś pomysł na temat do gazetki? Wiesz jak go zrealizować? A może chciałbyś też w niej uczestniczyć? Nie ma problemu! Skontaktuj się z nami a my z chęcią wysłuchamy twojej propozycji!

Offline

 

#8 2012-11-05 20:05:02

 Hao Asakura

http://i.imgur.com/fCayZ.jpg

6123458
Call me!
Skąd: Oaza Hao
Zarejestrowany: 2012-05-02
Posty: 785
Imię postaci: Hao Asakura

Re: Gazetka!

Witamy w specjalnym numerze gazetki!
Ostatni numer był trochę okrojony więc uznaliśmy, że w tym trzeba będzie dać coś Ekstra. Dlatego Wejdą dwa zupełnie nowe działy, aż podwójny wywiad, NARESZCIE I część pracy „Rzecz o Reiatsu” oraz newsy i ploteczki! Niestety nie pojawi się dzisiaj dział „Okiem Patariko”. Wielbicieli przepraszamy.
Chcemy też zakomunikować że z powodu małego zainteresowania konkursem zostaje on odwołany i nazwa gazetki nie zostanie ustalona. Dlatego jak na razie nazywamy ją normalnie… Gazetką.

W numerze:
-Newsy i ploteczki.
-Wywiad z Amayą Ochiyo i Rafaelem .
-„Rzecz o Reiatsu” Hao Asakura – część I.
-Wojownik Honoru i przyjaciele, części 1 [NOWOŚĆ!]
-Fabuła: Jak ją dostać i kogo najlepiej prosić? [NOWOŚĆ!]
-Zapowiedzi



Dziękujemy za pomysły do nowych działów od Amayi Ochiyo, Chinatsy Miyamoto i Mikashiego Tanamy. Wasze zaangażowanie sprawia nam ogromną radość. Liczymy na dalszą współpracę!

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Newsy ostatniego tygodnia:



1.    Kryzys?
Ayame Miyamoto i Hoffman Miyamoto po kolejnej sprzeczce. Dziewczyna zdenerwowana brakiem odpowiedzialności chłopaka i jego lekceważeniem odniesionych ran po walce na wybrzeżu opuścił siedzibę oddziału. Nie wiadomo na jak długo.

2.    Romeo i Julia.
Niczym w poetyckim romansie doszło do spotkania Hao Asakury – Arrancara zdobywającego coraz większą popularność z Amayą Ochiyo – Przywódczynią Buntowników. I jak to w takowych romansach bywa zaczęło się od wina a skończyło na miłym sam na sam. Nie znamy jednak szczegółów gdyż nasz reporter obserwujący sytuację doznał znaczących ubytków krwi przez krwotok nosowy. Oczywiście ten pan już u nas nie pracuje…

3.    Vednetta.
Mikashi Tanama od niedawna piastujący stanowisko 4 Espady spotkał się z duchem przeszłości  - bratem swego poprzednika. Ten zażądał dowodu, że to Espada zabił jego przyrodniego i wyzwał go na pojedynek. Nieznany z imienia Arrancar walczył z Mikashim jak równy z równym odpierając jego ciosy. Niczym wzorowi wojownicy po walce rozstali się oni w zgodzie i wzajemnym szacunku. Żaden z nich nie zginął gdyż w środku walki Arrancar oznajmił swą pewność i podziw dla kunsztu Mikashiego. Zgodnie z umową Tanama oddał mu miecz jego brata by jego dusza mogła spocząć w pokoju.

4.    Panie Kapitanie…
Nareszcie poświęcając 20 reporterów, 15 dziennikarzy, 45 aparatów cyfrowych i 31 dyktafonów udało nam się znaleźć powód nocnych wypadów Kapitana Noshi. Otóż Dowódca VI oddziału spotyka się nocami z… buntowniczką! Ayame Miyamoto była widziana w niedwuznacznej sytuacji razem z ww. Shinigami. Nie znamy szczegółów przebiegu spotkania ale znamy za to maksymalny zasięg na jaki Kadaj Noshi (Porucznik VI Oddziału) może zabijać jednym ciosem. Odpowiedź brzmi: lepiej nie sprawdzać…

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Wywiad z Amayą Ochiyo!


[Amaya (A), Dziennikarz (D)]

D: Witam. Dziś przybliży nam swoją postać przywódczyni buntowników czyli Amaya Ochiyo! Serdecznie witamy i dziękujemy za poświęcony czas!
A więc opowiedz nam coś o sobie...

A: Jestem przywódczynią buntowników i nazywam się Amaya Ochiyo. Chcesz wiedzieć coś więcej?

[color=#99CC00]D: Dobre i tyle. Co najbardziej lubisz w "życiu po życiu"?


A: Może to, że nikt dziwnie się na mnie nie patrzy widząc, że noszę przy sobie miecz? Albo, że nie wszyscy mnie słyszą, kiedy śpiewam sobie po pijaku spacerując ulicami. To spora zaleta.

D: Zgadzam się. Czy masz jakiś cel przed sobą?

A: Moim celem jest odkrycie złotej zasady, jak coś zrobić, żeby się nie narobić. Zbiłabym na tym miliony, i nie musiałabym robić wtedy już nic. Chociaż jak by nad tym pomyśleć, to na dłuższą metę nie ma to sensu... To w takim razie jako mój cel można przyjąć ustanowienie panowania kobiet nad światem, bo tego jeszcze nie było.

D: Doprawdy ciekawe i ambitne zadanie. Trzymamy kciuki! Czy pozycja społeczna daje ci czas dla siebie?

A: Powinieneś zapytać raczej, czy poza moim "czasem dla siebie" znajduję chwile, żeby zajmować się pozycją społeczną. Chociaż bądź co bądź, ostatnio mój czas wolny został trochę ograniczony przez ogrom obowiązków. Wszyscy czegoś ode mnie chcą... Ale za to teraz mogę im trochę po rozkazywać.

D: Ależ ta władza deprawuje... Wiadomym jest że każda osoba potrzebuje swojej spokojnej przystani by oderwać się od rzeczywistości. Czy masz może miejsce albo osobę która ci to umożliwia?

A: Każde miejsce jest dobre, o ile problemy nie są w stanie cię w nim znaleźć. Mam takich dziesiątki, szukałam latami i opłaciło się, bo teraz gdy chcę się schować, to nie ma możliwości, żeby mi się to nie udało. Do tego przecież jestem cieniem - nikt mnie nie znajdzie, jeśli sama nie zechcę. A co do osoby... ostatnio nawet przypadkowo udało mi się na jedną wpaść.
Lubię koty.

D: Jako przywódca buntowników masz spory wpływ na ich politykę. Możemy się dowiedzieć jaką strategie obrałaś by zminimalizować straty w swoich szeregach?

A: Zbieram sojuszników...

D: Jesteś osobą towarzyską czy bardziej odpływasz w samotność? Pytanie to pochodzi od naszych męskich czytelników...

A: Lubię od czasu do czasu być sama, ale jeśli pojawi się przyjemne towarzystwo, nigdy nie pogardzę. A jak jeszcze chłopak przyniesie ze sobą dobry alkohol i ma jako takie maniery (tylko bez przesady - bo i tacy się zdarzają) to od razu może liczyć na sympatię z mojej strony. Szersze towarzystwo też jest w porządku, o ile nikt nie zamula.

D: Dobrze wiedzieć. A teraz ostatnie pytanie: Gdybyś miała wybrać jedną rzecz (lub osobę) z którą chciałabyś się nigdy nie rozstawać co (lub kto) by to było?

A:Myślę, że jak na razie nie ma takiej rzeczy ani osoby. Jestem całkowicie samowystarczalna. Oczywiście, wolałabym jednak nie rozstawać się (na dłużej) z moimi ciuchami, bo podopieczni chyba już nigdy nie traktowaliby mnie normalnie... I miecz też się czasem przydaje.

D: Zatem to wszystko. Dziękuję serdecznie jeszcze raz i życzę mnóstwo szczęścia!

A:Mogę jeszcze pozdrowić wszystkich chłopców z oddziału? Czeka was ciężki trening, kochani! Zakwasy na tydzień - murowane! Do zobaczenia wkrótce!
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Wywiad z Rafaelem!


[Rafael(R), Dziennikarz (D)]

D: Witam, tutaj Patariko, dziś przeprowadzę wywiad z Rafaelem.

R: Dobry, witam wszystkich serdecznie.

D: Powiedz nam coś o sobie.

R: Nazywam się Rafael jestem pustym żyjącym sobie w pałacu własnej roboty.

D: Co lubisz robić w wolnym czasie?

R: A no różnie przeważnie włóczę się w poszukiwaniu przekąski albo lenię się gdzieś pod drzewem.

D: Ulubiony napój?

R: Ciężki wybór ale myślę że będzie to jakiś napój energetyczny wysoko procentowy.

D: A teraz powiedz nam jak dokładniej działa twoja słynna emocja.

R: Ogólnie chodzi o to że dość często się denerwuję i wtedy wychodzi na jaw moja druga groźniejsza natura.

D: W jakich dokładniej sytuacjach jej używasz?

R: Używam ją przede wszystkim do walki, no może do przyrządzania posiłków jak się zdenerwuję.

D: Skąd pomysł Yami no Shisha?

R: No bo był sobie Yami...

D: Jakie macie plany?

R: Plany są ale nie powinno się ich ujawniać, wiesz tajemnica zawodowa.

D: A teraz najważniejsze pytanie, przygotuj się. Kim jest dla Ciebie Aiko?

R: Hmm, to jest bardzo dobre pytanie, ale chyba nie mogę wszystkich ciekawostek wydać.

D: To faktycznie bardzo ciekawe, na dziś nam starczy. Bardzo dziękujemy za udzielenie wywiadu, do widzenia.

R: Do zobaczenia i pozdrawiam wszystkich.
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

”Rzecz o Reiatsu” – Hao Asakura.



Reiatsu. Otaczająca nas zewsząd Energia Duchowa dająca życie i moc. Źródło naszej potęgi i możliwości. Czym jednak jest owa siła?
Reiatsu w prostej definicji jest energią wewnętrzną każdej żywej i nieżywej istoty. Jest najprostszym materiałem budulcowym dla dusz. Ilość Reiatsu liczona w Reishi (cząsteczkach duchowych) lub po prosty w reiatsu jest miarą mocy danej duszy. Licząc ją za pomocą Reishi określamy gęstość duchową czyli ilość danych cząsteczek w obrębie duszy. Reishi mogą liczyć od 10 do 10.000 reiatsu. Reiatsu wyzwala wokół duszy pole, które może znacząco wpływać na inne dusze. Zjawisko to nazywamy Polaryzacją Reiatsu.

I Prawo Hao:
Na ilość Reiatsu bezpośrednio wpływa siła woli, skupienie i motywacja. Nazywamy to zasadą współpracy duszy i serca.
Dla typowej duszy nie poddanej przemianom zewnętrznym ( Hollowifikacja, zmiana w Shinigami) i dusz przedmiotów martwych nie poddanej polaryzacji(wyjaśnienie w dalszej części ilość Reiatsu jest znikoma. Liczy ona wtedy co najwyżej kilkanaście punktów i nie wpływa na kondycję lub tężyznę fizyczną duszy. Dusze te są wysoce wrażliwe na inną Energię Duchową.

KONIEC CZ. I
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Fabuła: Jak ją dostać i kogo prosić?
-Czyli poradnik dla nowych graczy.



Patrząc obiektywnym okiem najbardziej chętnym do pisania fabuł jest Rafael. Ten MG rzadko komuś odmawia i bardzo często bywa na forum. Jego fabuły są interesujące i gracze chwalą sobie jego kunszt i pomysłowość. Ot taki prostoduszny przyjaciel dla każdego.

Drugim z kolei jest Hao. Jego fabuły są niestety bardziej wymagające i stawiają przede wszystkim na pomysłowość gracza. Hao jak sam mówi ma słabość do „nauczania”postaci. Wyznaje regułę, że „Każda walka powinna wnosić jakąś naukę w życie postaci. W przeciwnym razie staję się sieczką bez jakiejkolwiek wartości. Takie zwycięstwo w niczym później graczowi nie pomoże.”

Koniec cz. 1
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

WOJOWNIK HONORU
i przyjaciele
czyli radosna trylogia w czterech (albo i nie) częściach



Część pierwsza: Czy to ptak? Czy to samolot? NIE! To Wojownik Honoru!


Wojownik już od młodego buntownika był przykładnym rycerzem. Dorastał zdrowo wśród rówieśników, i choć początkowo niczym się od nich nie różnił, po pewnym czasie ponad poziom zaczęły wybijać się jego niesamowite poczucie honorowości oraz wyjątkowa tężyzna fizyczna i umiejętność sprytnego wyszukiwania luk w prawie bez wywoływania konfliktów z nim. Piął się szybko po szczeblach drabiny hierarchii buntowników pozostawiając w tyle nieudolnych chłopców, którzy byli zbyt zajęci próbami prokreacji i nawiązywania wszelkiego rodzaju kontaktów damsko-męskich, bronił biednych i uciśnionych, brał pod swoje skrzydła wdowy i sieroty. Kupił cudownego feniksa, na którym do dziś można zobaczyć jego boską postać i nazwał go Kobyłusem. Wszystkie te cudowne zabiegi wyszły mu jak najbardziej na dobre: po pewnym czasie stał się swoistym Chuckiem Norrisem młodego pokolenia. Świadczyło o tym, że jedynie Wojownik jest w stanie zranić Wojownika: udowodnił to, gdy podczas beztroskiego pokonywania tysięcznych potworów zamontował sobie w piersi stylowy kolczyk przypominający nieco wyglądem łańcuch. Oczywiście, jedynie on sam potrafi się też później wyleczyć (ku nieszczęściu pewnego pustego który uważał, że też jest w stanie to zrobić. NIE JEST W STANIE, niech przyjmie to do wiadomości.) W misjach towarzyszy mu wierny harem oraz kilku zaślepionych jego potęgą przydupasów gotowych zrobić dla niego wszystko.
Tak oto poznaliście historię życia Wu Ha (Wojownika Honoru - będzie tak nazywany dla uproszczenia opisu). Dalsze przygody jego, oraz jego przyjaciół, których dopiero poznacie - w następnej gazetce!

by Amaya :*




____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zapowiedzi:


-Nowe newsy z duchowego życia forum.
-Dział „Pytania i Odpowiedzi” – jest coś czego nie zrozumiałeś w anime lub mandze? Zastanawia cię pewien fakt lub interesujesz się jakimiś szkopułami? Tutaj rozwiejesz swoje wątpliwości.
-II część pracy naukowej Hao Asakury: „Rzecz o Reiatsu” – pracy naukowej poświeconej energii duchowej i rządzących nią prawach. Wszystko co można wywnioskować na podstawie logiki z Mangi&Anime Bleach.
-Nowy wywiad. Któż to może być?
-"Okiem Patariko"
-II część: Wojownika Honoru i przyjaciół.

Uwaga! Masz jakiś pomysł na temat do gazetki? Wiesz jak go zrealizować? A może chciałbyś też w niej uczestniczyć? Nie ma problemu! Skontaktuj się z nami a my z chęcią wysłuchamy twojej propozycji!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.turniejefifa.pun.pl www.gamecup.pun.pl www.place.pun.pl www.coremt2-forum.pun.pl www.vri.pun.pl